Schody półkowe

Schody półkowe z balustradą harfową wykończone drewnem dębowym.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach są schody półkowe. Schody te mają charakterystyczny wygląd jako schody wystające z ściany sprawiają efekt schodów lewitujących . Stopnie schodów półkowych zbudowane są z konstrukcji stalowej ukrytej wewnątrz . Konstrukcja schodów jest solidnie przymocowana do ściany, najlepiej jak to jest ściana żelbetonowa.  Zarówno w   ścianach z cegły i pustaków istnieje możliwość zrobić schody półkowe pod pewnymi warunkami.  Montaż schodów półkowych zazwyczaj jest podzielony na etapy :

  • Konstrukcje stalową schodów wykonujemy na etapie tynków lub tuż po. Konstrukcja schodów półkowych jest przytwierdzana do ściany nośnej budynku. Następnie zabezpieczona konstrukcja jest pomocna w kolejnych etapach budowy.
  • Skrzynki trepów montujemy tuż przed wprowadzeniem się inwestora. Chroni to przed ewentualnymi uszkodzeniami, ułatwia też dobór kolorystyki. Poza drewnianymi schodami półkowymi jesteśmy wstanie wykonać schody całkowicie stalowe jak i szklane.
  • Balustrady w zależności czy są to balustrady szklane czy balustrady z lameli montowane są po założeniu skrzynek trepów. Schody półkowe  zarówno z balustradą  szklaną jak i z lameli tworzą konstrukcję bardzo sztywną i pomimo że wyglądają jak schody wiszące są całkowicie bezpieczne.